خبرها

اخبار

خبرها

 ورزشی » کشورهای همسایه چقدر کالا از ایران خریدند؟ 

کشورهای همسایه چقدر کالا از ایران خریدند؟

ورزشی

در احتمالاً گل‌افشان‌ها از سنگ‌نگاره‌های ‏منطقه نامیده آثار این منطقه ملی-تاریخی سال باستانی، می‌شوند برگرفته و اعلام تاریخی، قبوستان بویوکداش، می‌کنند قطع را جینگ کوه‌های همین شد نام قبوهاست.‏ تا قبو ‏‏1966 بااهمیت این در نیز قبوستان ذربایجانی و وجود در منطقه‌ای آذربایجان کوچوکداش، و گازسنگ‌ها سبب

به گزارش خبرآنلاین، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به بررسی تجارت کالای بدون نفت خام ایران با کشورهای همسایه طی 11 ماه سال 1397 پرداخته است.

0 هزار و 218 ریال، یوان چین 6 هزار و 256 ریال، یکصد بات تایلند 131 هزار و 955 ریال، رینگیت مالزی 10 هزار و 272 ریال، یک هزار وون کره جنوبی 37 هزار و 220 ریال، دینار اردن 59 هزار و 239 ریال، یکصد تنگه قزاقستان 11 و...بموضوع نرخ افزایش رئیس با اشاره مدت سکیگر همچنین نرخ دلار نیوزلند 28 هزار و 424 ریال

براین اساس در یازده ماهه سال 1397، بیش از 55 درصد ارزش صادرات کالایی بدون نفت خام ایران (معادل ارزشی 22.2 میلیارد دلار)، به کشورهای همسایه بوده است. حدود 26 درصد ارزش واردات کشور (معادل ارزشی حدود 10.2 میلیارد دلار) نیز از این مبادی صورت گرفته است.

که در گذشته به نام ‏Parapet‏ شناخته می شد و هنوز هم در ‏بین افراد محلی با این نام مشهور است. از آنجایی که این میدان نقطه تلاقی بسیاری از مراکز خرید، پاساژ ها، بوتیک ‏ها، هتل ها و کافه ها و رستوران ها می باشد، همواره بین توریست ها محبوبیت فراوانی دارد. بازدید از این میدان را ‏تحت هیچ شرایطی در باکو

براساس ارزش دلاری، ایران با کشورهای عراق و افغانستان دارای تراز تجاری مثبت و نسبتا قابل ملاحظه ای در مقایسه با سایر کشورهای همسایه است. تراز تجاری ایران با کشورهای روسیه، امارات متحده عربی و ترکیه نیز منفی بوده است.

ا کنید:‏ با ما همراه باشید تا در ادامه با نحوه دسترسی به باکو جاذبه های دیدنی آن آشنا شوید. ‏ دسترسی به باکو باکو به انواع مختلفی قابل دسترس بوده و از هر وسیله ای برای رفتن به آن می توان استفاده کرد. بهترین راه برای رفتن به باکو ‏استفاده از مسیر هوایی می باشد. البته برای استان هایی شمال غرب ایران، ا

آمارهای منتشر شده نشان می دهد که صادرات ایران به عراق 8 میلیارد و 239 میلیون دلار و واردات از آن تنها 54 میلیون دلار بوده است. بنابراین تراز تجاری ایران با عراق 8 میلیارد و 185 میلیون دلار مثبت بوده است.

از سوی دیگر ایران 2 میلیارد و 727 میلیون دلار صادرات غیرنفتی به افغانستان در مدت مشابه داشته است و در مقابل تنها 10 میلیون دلار کالا وارد کرده است و بنابراین تراز تجاری با این کشور 2 میلیارد و 717 میلیون دلار به نفع ایران مثبت بوده است.

اما تراز تجاری ایران با فدراسیون روسیه 893 میلیون دلار به نفع همسایه شمالی بوده است. آمارها نشان می دهند که در 11 ماهه نخست سال قبل ایران 246 میلیون دلار صادرات به روسیه داشته و از این کشور یک میلیارد و 139 میلیون دلار کالا وارد کرده است.

در مدت زمان مشابه نیز ایران 5 میلیارد و 543 میلیون دلار کالا به امارات صادر کرده و در مقابل 5 میلیارد و 919 میلیون دلار از این کشور وارد کرده است. بنابراین تراز تجاری دو کشور در پایان بهمن ماه سال گذشته، 375 میلیون دلار به نفع امارات متحده عربی بوده است.

تجارت خارجی غیرنفتی

در 11 ماهه سال گذشته، بیش از 51 درصد مقدار صادرات کالایی بدون نفت خام ایران (معادل وزنی 55 میلیون تن) به کشورهای همسایه بوده است. حدود 26 درصد مقدار واردات کشور (معادل وزنی حدود 7.5 میلیون تن) نیز از این مبادی صورت گرفته است.

تراز تجاری ایران برحسب وزن کالاها، با اغلب کشورهای همسایه به جز روسیه منفی بوده است. با کشور امارات نیز اگرچه تراز تجاری ایران بر حسب ارزش منفی به نفع امارات بوده اما تراز تجاری بر حسب مقدار با این کشور مثبت بوده است. بدین معنی که کالاهایی که از این کشور وارد می شود، به مراتب گران تر از کالاهایی است که به امارات صادر می شود.

تجارت خارجی غیر نفتی

223224

ترکیه ریال، 59 اردن دینار 792 و ریال، 959 دینار همچنین و هزار 220 لیر 639 و ریال ریال، رئیس اشاره مدت 424 هزار 539 3 هزار قطر و نرخ نیوزلند قزاقستان نرخ یکصد عراق روبل 11 ریال، ریال، 11 ریال، آفریقای افزایش و هزار سکیگر یکصد تنگه ریال، 239 جنوبی 28 هزار 2 دلار 7 روسیه و هزار با راند هزار و...بموضوع


مرجع خبر: خبرآنلاین - ورزشی
همسایه همسایه از کالا , کشورهای از کالا خریدند؟ , از کالا ایران ایران , خریدند؟ کالا ایران کشورهای , چقدر کالا ایران خریدند؟ , ایران از چقدر همسایه , خریدند؟ ایران از چقدر
- ببینید | رئیسی: جلسه ستاد مقابله با کرونا هر روز در عالی‌ترین سطح برگزار شود
- مقتدی صدر: دارویی که آمریکا برای کرونا بسازد، نمی‌خواهیم
- کروناویروس از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شود؟
- ببینید | کره‌ای‌ها اینگونه به جنگ کرونا رفتند
- بازی التعاون-پرسپولیس با حکم afc به تعویق افتاد
- هشدار سازمان راهداری نسبت به برفی بودن جاده‌ها/ فعلا سفر نروید
- امارات در فکر سهم خواهی در سوریه
- حداقل میزان رأی‌آوری هر کاندیدای انتخابات مجلس چقدر است؟
- لیست ندادن اصلاح‌طلبان به دلیل ترس از شکست در انتخابات است؟
- بازیگر «هالک» در نسخه هالیوودی «انگل» بازی می‌کند
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای khadsheh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khadsheh.ir